Cisco® DWDM-SFP10G-30.33 Compatible TAA 10GBase-DWDM SFP+ Transceiver C-Band 100GHz (SMF, 1530.33nm, 100km, LC, DOM)
SKU: DWDM-SFP10G-30.33-100-AO
Belgium: 0 in stock
United Kingdom: 0 in stock
North America: 12 in stock
Available from the following dealers:
TD Synnex US
Technical Specification
Compatible OEMCisco®
Compatible With OEM Part Number(s)DWDM-SFP10G-30.33
Transceiver TypeDWDM
Reach100km
ConnectorLC
Form TypeSFP+
Wavelength1530.33nm
MediaSMF
Speed Description10-Gigabit
ITU Channel59
ITU Frequency195900GHz
ITU Wavelength1530.33nm
Environment0 to 70°C
Speed10GBase
DOMDOM
ITU Channel Spacing100GHz
ITU Band - SpacingC-Band - 100Ghz
Physical Specification
Product Shipping Dimension(HxWxD)1.2 in. x 2.75 in. x 4.75 in.