SKU: FCLF8521P2BTL-AO
Belgium: 163 in stock
United Kingdom: 0 in stock
North America: 1576 in stock
Available from the following dealers:
Ingram Micro®Ingram Micro® CanadaIngram Micro® UKTD Synnex US
Technical Specification
Compatible OEMFinisar®
Compatible With OEM Part Number(s)FCLF8521P2BTL
Transceiver TypeTX
Reach100m
ConnectorRJ-45
Form TypeSFP
WavelengthN/A
MediaCopper
Speed Description1-Gigabit
Environment-40 to 85°C
Speed10/100/1000Base
DOMNon-DOM
Physical Specification
Product Shipping Dimension(HxWxD)1.2 in. x 2.75 in. x 4.75 in.