Calix® 100-04278 Compatible TAA 10GBase-DWDM SFP+ Transceiver C-Band 100GHz (SMF, 1546.12nm, 40km, LC, DOM, -40 to 85C)
SKU: 100-04278-AO
Belgium: 0 in stock
United Kingdom: 0 in stock
North America: 0 in stock
Technical Specification
Compatible OEMCalix®
Compatible With OEM Part Number(s)100-04278
Transceiver TypeDWDM
Reach40km
ConnectorLC
Form TypeSFP+
Wavelength1546.12nm
MediaSMF
Speed Description10-Gigabit
ITU Channel39
ITU Frequency193900GHz
ITU Wavelength1546.12nm
Environment-40 to 85°C
Speed10GBase
DOMDOM
ITU Channel Spacing100GHz
ITU Band - SpacingC-Band - 100Ghz
Physical Specification
Product Shipping Dimension(HxWxD)1.2 in. x 2.75 in. x 4.75 in.