Dell® A9781930 Compatible Factory Original 64GB DDR4-2666MHz Load-Reduced ECC Quad Rank 1.2V 288-pin LRDIMM
Technical Specification
| Compatible OEM | Dell® |
| Compatible With OEM Part Number(s) | A9781930 |
| Form Factor | LRDIMM |
| Memory Speed | DDR4-2666MHz |
| Speed | 2666MHz |
| Memory Size | 64GB |
| Technology | DDR4 |
| Pins | 288 |
| DIMM Type | Load-Reduced |
| Rank | Quad |
| Error Correction | ECC |
| Factory Original Tier 1 | Yes |
| Memory Voltage | 1.2V |
| Chip By Value | x4 |
Physical Specification
| Product Shipping Dimension(HxWxD) | 0.5 in. x 2 in. x 6.5 in. |
| Product Shipping Weight(LB) | .75 |
| Kit | No Kit - 1 Piece |
Miscellaneous
| Country Of Origin | Varies |
| ECCN | EAR99 |
| HTS-Harmonized Code (UK) | 84733020 |
| HTS-Harmonized Code (US) | 8473.30.5100 |
| TAA Compliant | No |
| UNSPSC Code | 43201402 |
| UPC Code | 821455888131 |
| What's In The Box | 1x memory module |
| AddOn Part# | A9781930-AM |
| Ingram Micro® | 6TQ221 |
| Ingram Micro® Canada | 8077ZS |
| Insight Electronics® | A9781930-AM |
| TD Synnex CA | 6386790 |
| TD Synnex US | 5403803 |
Limited Lifetime














