
Dell® 332-1831 Compatible 65W 19.5V at 3.34A Black 7.4 mm x 5.0 mm Laptop Power Adapter and EU Power Cable
SKU: 332-1831-EU-AA
This is a Dell® 332-1831 compatible 65W 19.5V at 3.34A laptop power adapter specifically designed for Dell® notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
Technical Specification
| Amps | 3.34A |
| Cord Color | Black |
| Compatible OEM | Dell® |
| Compatible With OEM Part Number(s) | 332-1831-EU |
| Family Type | Laptop Power Adapter |
| Tip Size | 7.4 mm x 5.0 mm |
| Type | Power Adapter |
| Volts | 19.5V |
| Wattage | 65W |
Physical Specification
| Product Shipping Dimension(HxWxD) | 2 in. x 4 in. x 8 in. |
| Product Shipping Weight(LB) | 1 |
Miscellaneous
| Country Of Origin | Varies |
| ECCN | EAR99 |
| HTS-Harmonized Code (US) | 8504.40.7007 |
| TAA Compliant | No |
| UNSPSC Code | 26111722 |
| UPC Code | 195285146885 |
| What's In The Box | 1x power adapter and 1x power cord |
1 year










